Autorská slepota – co je to a jak s ní bojovat?

Troufáte si říci, že máte český jazyk v malíčku? Gramatika vám nedělá potíž a bez problému určíte, kde se píše mně a mě? Občas zkontrolujete článek po kolegovi, ale ve svých vlastních textech chyby nevidíte? Nejde o nic ojedinělého, tzv. autorská slepota potká i ty nejlepší copywritery.

Musím se přiznat, že autorská slepota mě taky někdy navštíví. S náměty na články nemám problém. Jsem schopna psát několik hodin, kdy ruce zdaleka nestíhají to, co by po nich chtěla hlava. Proto chápu, že jsou těsně po dopsání v článku chyby. Ale já si to po sobě přece ještě několikrát přečtu. 

Jenže tady nastává ten zásadní problém. Já si to po sobě sice přečtu, ale i přesto tam chyba zůstane. Proč? Odpověď je jasná, používám totiž ten samý mozek. A ten si jasně pamatuje, co jsem psala a co jsem tím chtěla říci. Při čtení pak přehlíží chyby, překlepy, chybějící písmenka a slova. 

Jak s autorskou slepotou bojovat? Nechte text přečíst kolegu, známého nebo někoho z rodiny. Zkuste si text přečíst nahlas a velmi pomalu. A pokud chcete mít opravdu jistotu, vsaďte na bod č. 5 z mého článku 5 tipů, jak napsat článek (zn. bez stresu) a najměte si korektora. 

Sdílet článek

Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

Přihlásit se k odběru newsletteru

Buďte v obraze!

Další články

Be content magazin

Jak si udržet novoroční předsevzetí?

Každý konec je nový začátek. A ten nás nutí bilancovat, rekapitulovat, a co je hlavní, dávat si určitá předsevzetí. Je jedno, jestli budou reálná, či nikoliv. V tu chvíli věříme, nebo chceme věřit, že změníme svoje návyky, sebe i celý svět. Cítíme ve vzduchu tu opojnou naději, která nás pohání (ne)udělat to zas a znova. A nový rok je pro předsevzetí jako dělaný. Jak si udržet motivaci déle než pár týdnů?

Be content magazin

Pavel Ungr: Kurz SEO pro copywritery

Říká se, že nejlepší investicí je investice do vzdělání. A my s tím souhlasíme. A co doporučujeme v rámci sebevzdělávání pro copywritery? Tentokrát online seminář od SEO specialisty Pavla Ungra.


Udělejte krok k obsahu, který funguje!

Ozvěte se nám.