5 tipů, jak napsat článek (zn. bez stresu)

Všude se píše, že obsah je král. To je samozřejmě pravda. Ale jak k tomu přijdou ti, kteří prostě na psaní nemají ty správné „buňky“? Pro někoho to může být náročné, někdy dokonce i noční můra. Proto vám dám pár tipů, jak si psaní zpříjemnit.

Všude se píše, že obsah je král. To je samozřejmě pravda. Ale jak k tomu přijdou ti, kteří prostě na psaní nemají ty správné „buňky“? Pro někoho to může být náročné, někdy dokonce i  noční můra. Proto vám dám pár tipů, jak si psaní zpříjemnit. 

  1. Nepodceňte přípravu. Nebojte se napsat si na papír body, které chcete v článku zmínit. Připravte si osnovu, aby měl váš článek hlavu a patu. Pokud se bude jednat o odbornější text, najděte si kvalitní zdroje. 
  2. Vyčleňte si na psaní čas a zaneste si ho do diáře. Pokud toto neuděláte, budete to tak dlouho posouvat, až vám na to nezbude čas. Vedle vašich každodenních starostí a povinností se bude psaní zdát jako něco, co nejméně „hoří“. I když opak je pravdou. 
  3. Pište tam, kde vám je příjemně. Vyberte si svůj oblíbený kout v bytě či domě, kavárnu s výbornou kávou nebo klidně i vinárnu. Jedna deci vína vám může být jen nápomocná. 🙂
  4. Nechte si čas na zveřejnění. Až budete mít článek napsaný, nechte si chvíli, než ho zveřejníte. Vraťte se k němu například po dvou dnech a ještě jednou si ho přečtěte. Uvidíte ho s určitým odstupem a třeba ještě něco upravíte. 
  5. Najměte si korektora. V případě, že čeština není zrovna vaší vášní, doporučuji si zaplatit někoho, kdo vám článek gramaticky a stylisticky opraví. Nejde o to, že byste česky neuměli, ale tzv. autorská slepota je zrádná. Může se stát, že i když po sobě článek několikrát přečtete, stejně se tam chybička najde. 

Sdílet článek

Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

Přihlásit se k odběru newsletteru

Buďte v obraze!

Další články

Be content magazin

Jak si udržet novoroční předsevzetí?

Každý konec je nový začátek. A ten nás nutí bilancovat, rekapitulovat, a co je hlavní, dávat si určitá předsevzetí. Je jedno, jestli budou reálná, či nikoliv. V tu chvíli věříme, nebo chceme věřit, že změníme svoje návyky, sebe i celý svět. Cítíme ve vzduchu tu opojnou naději, která nás pohání (ne)udělat to zas a znova. A nový rok je pro předsevzetí jako dělaný. Jak si udržet motivaci déle než pár týdnů?

Be content magazin

Pavel Ungr: Kurz SEO pro copywritery

Říká se, že nejlepší investicí je investice do vzdělání. A my s tím souhlasíme. A co doporučujeme v rámci sebevzdělávání pro copywritery? Tentokrát online seminář od SEO specialisty Pavla Ungra.


Udělejte krok k obsahu, který funguje!

Ozvěte se nám.