4 tipy, kde si stáhnout fotografie bezpečně a zdarma

Máte napsaný článek, na kterém jste si dali opravdu záležet. Vyhledali jste si spoustu relevantních informací, strávili na něm spoustu času. Něco mu ale stále chybí. Fotografie, jak jinak! Možná vás jako první napadne stáhnout si fotku jednoduše z vyhledávače. To je ale obrovská chyba! Zjistěte proč a kde si můžete fotografii stáhnout bez problému a zdarma.

Jak je to tedy s fotkami z internetu? Společnost Google a další pouze zobrazují obrázky, které se vyskytují na určitých webech, ale nejsou vlastníky žádných autorských práv, takže nemají pravomoc vám jakoukoli poskytnout. Každá fotografie má svoji licenci a ta ji opravňuje k určitému druhu používání. Některé fotografie jsou dostupné k volnému používání, některé jsou ověnčeny autorskými právy tak, že jejich používání a upravování je trestné. Pokud byste tento fakt opomněli, i nevědomky, může vás čekat velká pokuta. A víte, co se říká, neznalost zákona neomlouvá. Pokud nechcete, nebo nemůžete za fotografie zaplatit, využijte free fotobanky. 

Pixabay.com

Pixabay je jedna z nejvíce používaných free fotobank. Jejich objemná knihovna čítá více než 1 milion obrázků. Všechny jsou k dispozici zdarma a většina s vysokým rozlišením pro profesionální využití. Velkou výhodou je to, že má Pixabay profesionálního kurátora, který prozkoumává, schvaluje či odmítá každou jednu fotku nebo obrázek. Řešíte jak technickou stránku, tak i tu legální. Co se týče licence, můžete stažené soubory použít pro komerční účely. Omezená je redistribuce a další prodej nezměněných obrázků a fotografií.

Unsplash.com

Fotobanka Unsplash nabízí spousty moderních a umělecky naladěných fotografií. Pokud budete hledat něco atraktivnějšího, určitě vyzkoušejte právě ji. Fotografie jsou rozděleny do kategorií, což výrazně sníží dobu hledání. Stahování je samozřejmě zdarma. Díky vlastní licenci můžete fotky použít komerčně, ale se zákazem kompilace.

PicJumbo.com

Co je zajímavé, fotobanku PicJumbo vytvořil profesionální český fotograf Viktor Hanáček. Všechny fotografie jsou z jeho dílny a vyznačují se vysokou kvalitou, komerčním využitím a stažením bez poplatků.  

Tip: Vyzkoušet můžete taky jednu z nejznámějších fotobank Shutterstock. A to bezplatnou zkušební verzi na 1 měsíc, kterou můžete kdykoliv zrušit. 

Sdílet článek

Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

Přihlásit se k odběru newsletteru

Buďte v obraze!

Další články

Be content magazin

Jak si udržet novoroční předsevzetí?

Každý konec je nový začátek. A ten nás nutí bilancovat, rekapitulovat, a co je hlavní, dávat si určitá předsevzetí. Je jedno, jestli budou reálná, či nikoliv. V tu chvíli věříme, nebo chceme věřit, že změníme svoje návyky, sebe i celý svět. Cítíme ve vzduchu tu opojnou naději, která nás pohání (ne)udělat to zas a znova. A nový rok je pro předsevzetí jako dělaný. Jak si udržet motivaci déle než pár týdnů?

Be content magazin

Pavel Ungr: Kurz SEO pro copywritery

Říká se, že nejlepší investicí je investice do vzdělání. A my s tím souhlasíme. A co doporučujeme v rámci sebevzdělávání pro copywritery? Tentokrát online seminář od SEO specialisty Pavla Ungra.


Udělejte krok k obsahu, který funguje!

Ozvěte se nám.